Mert Aydın, Halit Kıvanç’ı Context’e Anlattı

Halit Kıvanç, emekliliğinin ardından ne televizyondan ne de radyodan uzaklaştı. Konuk olduğu sohbet ve eğlence programlarının yanı sıra, TRT ve NTV’deki spor programlarında da izleyicileriyle buluşmaya devam etti. 2010’lu yılların başında NTV ekranlarında Mert Aydın ile birlikte sunduğu “Futbol Bir Aşk” programı, hafta sonu sabahlarına eğlenceli ve bilgilendirici bir spor sohbeti taşıdı.

50’lerden itibaren birçok neslin hafızasında yer eden televizyon efsanesi Halit Kıvanç, LCD televizyonlarında NTV Spor’u izleyerek büyüyen yeni neslin zihinlerinde de iz bırakmayı başardı. Dünya Kupası efsanelerini ve enteresan hikayeleri anlatan bir futbol ansiklopedisi olarak hafızalara kazındı.

NTV Spor yıllarındaki ekip arkadaşlarından biri olan ve şu sıralar “Ada Sahilleri” adlı podcast serisiyle takip ettiğimiz spor gazeteciliğine sağduyulu bakışıyla ışık tutmaya devam eden Mert Aydın ile Context Dergi’nin birinci sayısı için sevgili öğrencimiz Ege Kürkcü ile birlikte Halit Kıvanç’ı konuştuk. Röportajın tamamını ve ilgili videoyu linkten takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir