Hakkımda

Sedat Erol, Beykent Üniversitesi Yeni Medya Bölümü’nde Araştırma Görevlisi Doktor olarak görev yapmaktadır. Akademiye geçişinden önce, Avrupa Gazete, Express Gazete ve Vatan gibi anaakım ve yerel medya kuruluşlarında editör ve sosyal medya uzmanı olarak çalışmıştır.

Lisans eğitimini Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde tamamlayan Erol, Marmara Üniversitesi Bilişim Bölümü’nde yüksek lisans ve doktora yapmıştır.

Kişisel blogunu oluşturmasının temel sebepleri arasında, ilgilendiği konulara dair çevrimiçi bir hafıza oluşturmak, veri gazeteciliği ve yeni gazetecilik pratikleriyle ilgilenenler için alternatif fikirler yaratmak ve çalışmalarını sosyal medya platformlarının dışında, kendi belirlediği şartlarda sunmak bulunmaktadır.

İçeriklerinde; veri gazeteciliği, yeni habercilik pratikleri ve haber ekonomisi ile ilgili önemli bulduğu konulara, akademik çalışmaları ve ilgi alanlarına, R Programlama Dili ile ilgili güncellemelere yer vermektedir. Çalışmalarından ve yazılarından anlaşılacağı üzere, güçlü bir gazetecilik mesleğinin oluşmasına, sektörün sürdürülebilir bağımsız bir yapıya ulaşmasına ve gazetecilerin donanımlarının artmasına katkı sağlama eğilimindedir.

Yazılar ve blog ile ilgili eleştiriler için [email protected], akademik çalışmalar için ise [email protected] adresine e-posta atabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya platformları üzerinden de iletişime geçebilirsiniz